Ekonomi

ASO Başkanı Seyit Ardıç, Türkiye’yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma hedefine doğru kararlı adımlar atacak.

Ankara Sanayi Odası (ASO) Lideri Seyit Ardıç, “Dijital ve yeşil dönüşümümüzü gerçekleştirerek, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma hedefine doğru kararlı adımlarla ilerleyeceğiz.” İfadesini kullandı.

Ardıç, Odanın 60’ıncı yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, 259 iş adamının bir araya gelerek kurduğu ASO’nun bugün sadece sermayenin değil, Türk sanayisinin gelişiminde de öncü rol oynadığını belirtti.

Odanın 13 organize sanayi ve teknoloji geliştirme bölgesi, 142 Ar-Ge ve 37 tasarım merkezi, 40 meslek grubu ve 9 bin üyesiyle Türkiye ekonomisine yüksek katma değer sağladığına dikkat çeken Ardıç, Ankara’nın yüksek ve orta düzeyde en fazla yatırıma sahip olduğunu söyledi. -yüksek teknoloji alanları. Burasının inşa edildiği alan olduğunu belirtti.

Ardıç, savunma sanayinin kalbinin Ankara’da attığını belirterek, “Sanayicilerimiz sermaye ihracatından dünyanın dört bir yanına.” belirtti.

Odanın örnek fabrikası, sürekli eğitim merkezi, eğitim vakfı ve teknik kolejiyle mesleki eğitimin yanı sıra sosyal ve kültürel alanlarda da Türkiye’ye yön verdiğini belirten Ardıç, şöyle konuştu:

“Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında da Ulu Önderimiz Atatürk’ün bize gösterdiği hedefler doğrultusunda üretimi, istihdamı ve ihracatı artırmak ve ‘Başkent sanayisinden sanayiye’ hedefimize ulaşmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Sanayinin başkenti’. Dijital ve yeşil dönüşümümüzü gerçekleştirerek Türkiye’yi Yüzyıla dönüştüreceğiz”Vizyonumuzla, ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri yapma hedefine doğru kararlı adımlarla ilerleyeceğiz. ASO’nun kuruluşunda ve bu günlere gelmesinde emeği geçen tüm sanayicilerimize şükranlarımızı sunuyor, aramızdan ayrılanları şükran, saygı ve rahmetle anıyorum.”

guneysu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu