Ekonomi

New York CFO’suna göre Signature Bank’ın çöküşü kripto ile ilgili değil

ABD’de geçen ay iflas eden bankalarla ilgili tartışmalar sürüyor. Süreç içinde işlemlerini durdurur. İmza BankasıVe gümüş kapıAna suçlamalar, kripto para birimi süreçleri sunmalarıydı.

Mart ayında ABD merkezli birçok haber sitesi, bankaların çöküşüne kripto paranın neden olduğunu öne sürmüştü. Ancak bu konu ile ilgili değerli bir kişiden bir itiraz geldi.

New York Eyaleti Mali Hizmetler Departmanı Müfettişi adrian harris , dün ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nin sorularını yanıtladı. Harris burada yaptığı konuşmada, Signature Bank’ın başarısız olmasının sebebinin kripto mevduat sahipleri olmadığını söyledi.

Signature Bank’ta başlayan “banka taarruzu” sürecinde, düzenleyici kurum başkanının adına kıyasla diğer iş alanlarındaki kurumların çıkışı daha hızlı oldu. Bu da büyük bir likidite krizine yol açtı.

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı başkanının bu açıklamaları, ABD’de kripto para ekosistemine karşı yükselen seslere değerli bir alternatif oluşturuyor. Harris, 8.8 trilyon dolarlık varlığa sahip yaklaşık 3.000 finans kuruluşunu kontrol eden bir departmanın başında bulunuyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu