Haber

Kılıçdaroğlu durmuyor! CHP’lileri çıldırtacak açıklama

14 ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerde Önder Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhur İttifakı karşısında ağır bir yenilgi alan CHP’de iç hesaplaşma sürerken yeni bir gelişme yaşandı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP), CHP ile birleşme kararı aldı. Bu kararın ardından TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP Genel Merkezi’ne geldi.

KAÇIRILDI, SLOGANI DEĞİŞMEDİ!

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kılıçdaroğlu, seçimlerde sık sık kullanıldığını söyledi. ‘Birlikte kazanacağız’sloganını kullanmaya devam etti.

Kılıçdaroğlu, “Sarıgül Bey ve arkadaşları Türkiye Değişim Partisi olarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne katılmaya karar verdiler. Son derece mutluyuz. Seçimlerde çokça tekrarladığımız ‘Birlikte kazanacağız’ gibi güzel bir sloganımız vardı. Gerçekten de böyle birlikte kazanacağız.”dedi.

MUSTAFA SARIGÜL’DEN KILIÇDAROĞLU’YA DESTEK!

Mustafa Sarıgül “Türkiye Değişim Partimiz bugün Olağanüstü Kongresini yaparak Cumhuriyet Halk Partimiz ile birleşme kararı almıştır. Gün ayrılık günü değil, birleşme günüdür.”söz konusu.

Kılıçdaroğlu’na tüm Türkiye Değişim Partili arkadaşları adına teşekkür eden Sarıgül, bugünden itibaren tüm TDP’lilerin kararlı bir şekilde CHP’ye bir oy daha kazandırmak için yerel seçimlere en iyi şekilde hazırlanmak için çalışacaklarını söyledi. , verimli ve uyumlu bir şekilde.

Sarıgül dedi ki:

“Bugün Türkiye Değişim Partisi’nden binlerce arkadaşımın selam, saygı ve birlik tutanaklarını Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na saygıyla iletiyorum. Laikliğe, milli birliğe hep birlikte saygı gösterdiğimize inanıyorum. demokrasi, barış, özgürlük ve kültürlerin bir arada olduğu anlayışı bir arada.Birlikte, birlik içinde yaşama çabalarımızı sürdüreceğiz.Türkiye Değişim Partisi’nden tüm arkadaşlarım adına Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’na teşekkür ediyor, onur duyuyor ve saygılar sunuyorum. yolu birlikte yürümekten gurur duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu