Haber

MUSKİ, Yatağan’da 2 bin kişiye kesintisiz içme suyu sağladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ Genel Müdürlüğü, Yatağan İlçesi Bencik ve Çamlık Mahallelerinde 2 bin 150 metrelik ilave içme suyu limiti ve 25 metreküplük depo yaparak yaklaşık 2 bin kişinin kesintisiz su ihtiyacını karşıladı.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşletmesi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü, Yatağan ilçesinde kesintisiz içme suyu hattı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Yatağan ilçesine bağlı kırsal mahallelere ek su desteği sağlamak ve ilçede yaşayan vatandaşların su ihtiyacını kesintisiz karşılamak isteyen MUSKİ Genel Müdürlüğü, geçtiğimiz günlerde Bencik Mahallesi’nde ek içme suyu sınır çalışması gerçekleştirdi.

 

Çalışmalar kapsamında MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından Yatağan İlçesi’ne bağlı Bencik ve Çamlıca mahallelerinde 2 bin 150 metre uzunluğunda ek içme suyu sınır etüdü yapıldı. Ayrıca MUSKİ ekipleri tarafından 25 metreküp depolama tankı imalatı yapılarak Bencik ve Çamlıca mahallelerine ilave 1036 metreküp/gün su verildi. Bölgenin su ihtiyacını karşılamak için yapılan yoğun çalışmalar sonucunda Bencik ve Çamlıca Mahallelerinde yaşayan yaklaşık 2 bin kişiye kesintisiz su verildi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu